کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )


فواید زعفران

   زعفران که در بسیاری از غذاهای مدیترانه ای استفاده می شود از نابینا شدن در سنین بالا پیشگیری می کند.
دانشمندان به افراد مورد آزمایش کپسول هایی هایی حاوی ادویه زعفران دادند و بعد از یک ماه بهبود چشمگیری در بینایی آنها پیدا شد. به گفته ی این دانشمندان زعفران می تواند به عنوان روشی برای پیشگیری از نابینایی در افراد سالمند به کار رفته و مصرف آن هم چنین می تواند به عنوان یک عینک آفتابی طبیعی عمل کرده که چشمها را از آسیبهای نور آفتاب حفظ می کند.
   چای زعفران برای درمان بسیاری از بیماری ها مانند خشکی پوست ، گاز معده ،آسم، سرفه،حمله عصبی، سوزش سردل، بی خوابی و انزال زود رس مفید می باشد . همچنین از دیگر فواید زعفران این است که موجب رشد موهای پشت سر به صورت موضعی خواهد شد .
   زعفران می تواند موجب القای آنزیم های سلولی مختلف و آپوپتوزیس شده و از سنتز اسید های نوكلئیك جلوگیری کرده و به عنوان یك عامل پیشگیری كننده از سرطان مطرح می باشد .
   در سال های اخیر، زعفران به عنوان یک محرک برای تحرک قاعدگی در زنانی که عادت ماهیانه ی منظمی نداشتند، استفاده می شد. چای زعفران همچنین برای کاهش خون ریزی رحم، تسهیل خونریزی و کاهش درد ناشی از قاعدگی به کار برده می شود.
  این چای نباید توسط زنان باردار مصرف شود چرا که در تعدادی از تحقیقات مشاهده شده است که باعث سقط جنین می شود.
   اشخاصی که بعد از تصادف یا وارد آمدن ضربه ‌ای دچار تورم و درد بدن می‌شوند ، می‌توانند با مصرف زعفران در کنار غذا یا به‌صورت شربت به کاهش میزان تورم و بهبود دردهای‌شان کمک کنند. همچنین زعفران به‌دلیل خواص نشاط‌ آوری و آرام بخشی علاوه بر بهبود جریان گردش خون که در نهایت منجر به تسکین و بهبود درد و کاهش تورم بیمار شده و روحیه بیمار را تحت‌تاثیر قرار داده و به لحاظ روحی او را قوی و به شرایط نرمال بازگرداند.