کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )

صادرات زعفران

بزرگترین تولیدکننده زعفران جهان ایران می باشد ، به دلیل دارا بودن تنوع آب و هوایی، بسیاری از محصولات باغی و زراعی ایران از جمله زعفران ، دارای کیفیت عالی می باشد. طی چند سال اخیر ، میزان تولید زعفران ایران رشد قابل توجهی داشته که بخش گسترده ای از این تولیدات صادر می شود. 
زعفران از جمله محصولات مهم نباتات صنعتی ایران است و به دلیل اهمیت اقتصادی آن، طلای سرخ نام گذاری شده است . 
صادرات زعفران در ایران دارای سابقه طولانی تولید است و در طول زمان به دیگر نقاط جهان نیز گسترش یافته است . سطح زیر کشت زعفران با نرخ رشد متوسط سالانه 8.62 درصد از 18.1 هزار هکتار در سال 1370 به 57.7 هزار هکتار در سال 1384 رسیده است. بنابراین یكی از تحولات بارز و قابل ملاحظه در عرصه فعالیت های كشاورزی كشور و بویژه در استان های خراسان طی سال های اخیر گسترش فضایی مكانی كشت زعفران بوده است. در سال های اخیر همزمان با افزایش سطح زیركشت زعفران، تولید آن نیز افزایش چشم گیری یافته است و در دوره 84-1370 با متوسط نرخ رشد سالانه حدود 7 درصد از 93 تن به 240  تن رسیده است . 


صادرات زعفران

صادرات زعفران شرکت نگین زعفران

شرکت نگین زعفران به دلیل دارا بودن دستگاه‌های پیشرفته و فناوری‌های نوین می‌تواند بسته‌های کوچک را بسازد و از صادرات فله‌ای آن جلوگیری کند. این شرکت با حذف دلالان و واسطه‌ها توانسته است علاوه بر صادرات زعفران با کیفیت بر کاهش قیمت و واقعی شدن آن در بازار داخلی و خارجی تاثیر بگذارد. برخی از دلالان و واسطه‌ها با خرید محصولات از کشاورزان مختلف و ترکیب آن‌ها باهم باعث کاهش کیفیت زعفران می‌شوند. اما شرکت نگین زعفران کل فرایند کشت، تولید، فرآوری، بسته بندی و فروش را به صورت مستقیم و بدون واسطه انجام می‌دهد و بر کل این پروسه نظارت دائمی و همیشگی دارد.


http://www.neginsaffron.com