کاربر گرامی  خوش آمدید ... ( ورود به حساب کاربری  \ ثبت‌نام  )

زعفران چه فوایدی برای سلامت افراد دارد؟


زعفران یک ادویه ی معمولی برای طعم دادن به غذا، برنج، بستنی و انواع دسر نیست، این ادویه‌ی جادویی خواص فراوانی برای سلامتی دارد و برای درمان برخی بیماری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت نگین زعفران به عنوان بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده‌ی زعفران در ایران و به عنوان بزرگترین شرکت در زمینه‌ی صادرات زعفران در سراسر جهان است. در کارخانه نگین زعفران تمامی روند کشت زعفران تا تولید، بسته بندی و عرضه به صورت مستقیم و بدون واسطه انجام می‌شود که این مسئله بر کاهش قیمت آن تاثیر بسزایی دارد. برای اطمینان از محصولی با کیفیت و مرغوب انواع مختلف زعفران در آزمایشگاه شرکت نگین زعفران پیوسته تحت بررسی و بازرسی بهترین متخصصین علوم تغذیه‌ قرار می‌گیرد. گردش مالی زعفران در ایران و جهان بسیار بالا است و یک محصول ارزشمند کشاورزی شناخته می‌شود.


دمنوش زعفران<

فواید زعفران برای چشم


یکی از جالب‌ترین کاربردهای زعفران برای مصارف دارویی، برای داروهایی است که به افزایش قدرت بینایی افراد کمک کند. از این داروها معمولا برای درمان افراد مبتلا به دژنراسیون ماکولا استفاده می‌شود. مصرف مکمل و داروی دارای این گیاه، موثرترین راه برای درمان مشکلات بینایی است، اما قبل از اینکه هر نوع مکمل و دارویی را بخواهید مصرف کنید، باید با پزشک خود مشورت کنید.


فواید زعفراننگین زعفران

فواید زعفران برای درمان بی خوابی

زعفران همچنین در درمان بی خوابی مفید است. نوشیدن یک فنجان چای، آبمیوه یا شیر با زعفران قبل از خواب، میتواند خوابی آرامتر را به ارمغان بیاورد. میتوانید آن را جایگزین داروهای شیمیایی خواب آور کنید که مصرف آنها عوارض جانبی زیادی در پی دارد. شایعترین روش استفاده از آن برای درمان بیخوابی مخلوط کردن آن با مایعات است.

فواید زعفران برای تسکین دردهای قاعدگی

اگر فردی هستید که قاعدگی نامنظم دارد، زعفران میتواند دوران قاعدگی را تنظیم کند. معمولا برای از بین بردن درد ناشی از گرفتگی عضلات در دوران قاعدگی استفاده میشود و میتواند به کاهش خونریزی شدید قاعدگی کمک کند. بسیاری از افراد نیز از داروها و مکملهای دارای زعفران برای بهبودی سندرم پیش از قاعدگی مصرف میکنند.


فواید زعفراندمنوش زعفران


فواید زعفران برای درمان آسم

برای افراد مبتلا به بیماری آسم، زعفران می‌تواند به آرامش ریه‌های ملتهب و باز شدن منافذ تنفس، کمک کند تا فرد بتواند به خوبی و راحتی تنفس کند. زعفران همچنین می‌تواند باعث افزایش اکسیژن میزان در ریه و خون شود و به کاهش سرفه و ضعف تنفس کمک کند. اثبات شده است که مکمل‌ها و داروهای حاوی این ماده غذایی یک روش موثر برای درمان انواع بیماری‌های تنفسی است.
منبع:

https://www.persavita.com/blog/2018/02/20/the-healing-properties-of-saffron/